Plastikinių langų tarpinių keitimas ir kaina

Plastikinių langų tarpinių keitimas ir kaina

Plastikinių langų tarpinių keitimas ir kaina


Plastikinių langų tarpinės yra svarbios detalės, kurios atlieka esminį vaidmenį užtikrinant langų funkcionalumą. Jos padeda išlaikyti šilumą namuose, užkerta kelią nepageidaujamam oro pratekėjimui ir sumažina išorinių triukšmų poveikį. Tačiau, kaip ir daugelis kitų dalių, laikui bėgant tarpinės gali susidėvėti ar netekti savo pradinio elastingumo.

Kai tarpinės pradeda dėvėtis, tai gali turėti įtakos šilumos ir garso izoliacijai, todėl gali padidėti šildymo sąnaudos ir sumažėti gyvenimo komfortas. Dėl šios priežasties, svarbu laiku atnaujinti ar pakeisti tarpines, kad langai veiktų efektyviai.

Kiek kainuoja plastikinių langų tarpinių keitimas? Šio straipsnio tikslas yra suteikti atsakymą į šį klausimą, pateikiant orientacines kainas bei svarstyti, kodėl šis darbas yra svarbus. Taip pat svarstysime, kada yra tinkamas laikas keisti tarpines ir kaip atpažinti, kad jūsų langai to reikalauja.

Plastikiniai langai tapo neatsiejama šiuolaikinių namų dalimi dėl jų efektyvumo, šilumos izoliacijos savybių ir ilgaamžiškumo. Tačiau, kaip ir bet kuris kitas gaminius, jie gali susidėvėti ir prarasti kai kurias savo pradines savybes. Vienas iš dėvėjimosi požymių yra tarpinių gedimas. Šiame straipsnyje aptarsime plastikinių langų tarpinių keitimo procesą ir kainą.

Plastikinių langų tarpinių keitimas ir kaina

Plastikinių langų tarpinių keitimas ir kaina

Kodėl reikia keisti tarpines?

Langų tarpinės yra būtinos norint užtikrinti tinkamą langų veikimą. Jos atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant šilumos ir garso izoliaciją, o kai jos pradeda dėvėtis ar nebefunkcionuoja tinkamai, tai gali turėti neigiamų padarinių:

 1. Mažesnė šilumos ir garso izoliacija: Tarpinės yra būtinos norint užtikrinti, kad per langus nepraeitų per daug šalto ar karšto oro. Kai tarpinės praranda savo savybes, jos gali leisti šaltam orui prasiskversti per langą žiemą ar leisti šiltam orui patekti vidun vasarą. Tai reiškia, kad šildymo ir vėdinimo sistemos dirba intensyviau, dėl ko didėja sąnaudos.
 2. Padidėjęs šildymo sąnaudos: Kai tarpinės nebeveikia tinkamai, tai gali reikšti, kad šiltas oras išeina iš namų, o šaltas oras įeina. Tai gali reikšti, kad reikia daugiau šildyti patalpą, o tai didina šildymo sąnaudas.
 3. Mažesnis patalpos komfortas: Be to, jei tarpinės nesugeba tinkamai izoliuoti, tai gali reikšti, kad girdite daugiau triukšmo iš išorės, o tai gali trukdyti jūsų komfortui namuose.

Kaip pakeisti langų tarpines?

Norint pakeisti langų tarpines, reikia laikytis šių žingsnių:

 1. Pašalinkite senas tarpines: Atsargiai nuimkite senąsias tarpines iš langų rėmo, stengdamiesi jų nepažeisti.
 2. Paruoškite paviršių: Prieš įdėdami naujas tarpines, būtinai patikrinkite, ar langų rėmas yra švarus ir sausas. Jei reikia, paviršių galima nuvalyti ir palaukti, kol jis išdžius.
 3. Įdėkite naujas tarpines: Užtikrinkite, kad naujos tarpinės atitiktų jūsų langų dydį ir formą. Tada atsargiai įdėkite tarpines į jų vietas.
 4. Patikrinkite montavimą: Uždarykite ir atidarykite langą kelis kartus, kad įsitikintumėte, jog tarpinės yra teisingai sumontuotos ir nesukelia jokių problemų.

Jei procesas atrodo per sudėtingas arba jei nesate tikri, kaip tinkamai pakeisti tarpines, visada galite kreiptis į profesionalus, kurie atliks šį darbą už jus.

Plastikinių langų tarpinių keitimas ir kaina

Plastikinių langų tarpinių keitimas ir kaina

Kiek kainuoja tarpinių keitimas?

Tarpinių keitimo kaina gali svyruoti priklausomai nuo kelios veiksnių:

 • Langų dydis ir forma: Dideliems ar sudėtingos formos langams gali prireikti daugiau tarpinių, o tai gali kainuoti daugiau.
 • Tarpinės rūšis: Kainą gali paveikti tarpinės medžiaga ir jos kokybė.
 • Darbo sudėtingumas: Jei langas yra senas arba jo konstrukcija yra sudėtinga, darbas gali užtrukti ilgiau ir kainuoti daugiau.
 • Paslaugos teikėjas: Kainos gali skirtis priklausomai nuo to, kurį specialistą pasirenkate.

Plastikiniai langai yra šiuolaikinių namų atributas dėl jų šilumos izoliacijos, ilgaamžiškumo ir estetikos. Vis dėlto, kaip ir viskas, langai susidėvėja ir kartais reikia jų priežiūros ar keitimo. Šiame straipsnyje aptariame ne tik plastikinių langų tarpinių keitimo kainą, bet ir kitas susijusias paslaugas.

Plastikinių langų tarpinių keitimas

Dėl įvairių priežasčių, pvz., oro temperatūros pokyčių ar senėjimo, tarpinės gali prarasti elastingumą ar susitraukti. Tai sumažina šilumos ir garso izoliaciją.

Kaina: Plastikinių langų tarpinių keitimas kainuoja 3,5-4 eur/m, į kainą įskaičiuota ir tarpinė. Jei kalbame apie medinius langus, tarpinių keitimas kainuoja 4-5 eur/m su tarpinės kaina.

Kitos langų remonto paslaugos

Paslauga Kaina
Langų reguliavimas 6 eur/vnt
Mechanizmo keitimas 50-80 eur/vnt + mechanizmas
Mechanizmo sutepimas 2 eur/vnt
Stiklo paketo keitimas nuo 80 eur/vnt + stiklo paketas
Rankenos keitimas 7 eur/vnt (rankena įskaičiuota)
Meistro atvažiavimas Vilniaus mieste 12 eur
Perstiklinimas (įstrižainės keitimas) 15 – 25 eur/vnt
Balkono durų reguliavimas 8 eur/vnt
Plastikinių langų tarpinių keitimas ir kaina

Plastikinių langų tarpinių keitimas ir kaina

Dažniausiai užduodami klausimai: Plastikinių langų tarpinių keitimas ir kaina

 1. Kiek kainuoja plastikinių langų tarpinių keitimas?
  • Kaina gali skirtis priklausomai nuo darbų apimties, lango dydžio, tarpinių rūšies ir įmonės, kurią pasirinksite. Vidutiniškai, plastikinių langų tarpinių keitimas kainuoja nuo 3,5 iki 4 eur už metrą, bet tarpinė į kainą jau įskaičiuota.
 2. Kiek laiko užtrunka tarpinių keitimo procesas?
  • Paprastai tarpinių keitimas užtrunka kelias valandas, tačiau viskas priklauso nuo lango dydžio ir būklės bei darbo apimties.
 3. Kaip žinau, kada reikia keisti tarpines?
  • Jei pastebite, kad langai pradeda praleisti šaltą orą, yra drėgmės nutekėjimo ženklų arba jei tarpinės prarado elastingumą ar atrodo pažeistos, tai gali būti ženklas, kad reikia jas keisti.
 4. Ar galiu pats keisti tarpines?
  • Techniškai, jei turite reikiamų įrankių ir žinių, galite bandyti pakeisti tarpines patys. Tačiau rekomenduojama kreiptis į specialistus, kad būtų užtikrintas kokybiškas darbas.
 5. Kiek ilgai tarnauja naujos tarpinės?
  • Su laiku, visos tarpinės susidėvi. Tačiau aukštos kokybės tarpinės gali tarnauti 10-15 metų ar net ilgiau, priklausomai nuo jų eksploatacijos ir aplinkos sąlygų.
 6. Ar tarpinių keitimas gali pagerinti mano namų šilumos izoliaciją?
  • Taip, tinkamai sumontuotos naujos tarpinės gali žymiai pagerinti šilumos izoliaciją ir sumažinti šildymo sąnaudas.
 7. Kokia tarpinių medžiaga yra geriausia?
  • Dažniausiai plastikiniuose languose naudojamos sintetinės gumos tarpinės, kurios yra atsparios orams ir ilgaamžės. Tačiau rinkoje yra įvairių rūšių, todėl svarbu pasirinkti kokybišką produktą.

 

Comments are disabled.